“30. Uluslararası Avrupa Yöneylem Araştırmaları Konferansı”

Sevgili Meslektaşlarım,

23-26 Haziran 2019'da Dublin-İrlanda'da düzenlenecek olan “30. Uluslararası Avrupa Yöneylem Araştırmaları Konferansı”nda (30th European Conference on Operations Research-EURO2019) sizleri "Çoklu Sınıflandırıcı Sistemler ve Uygulamaları (Multiple Classifier Systems and Their Applications)" başlıklı akışımızda bize katılmaya davet ediyoruz.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

İstanbul Kültür Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde verilen Girişimcilik dersleri KOSGEB Girişimcilik Destek Programı Uygulama Esasları çerçevesinde değerlendirilmiş ve "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" olarak kabul edilmesi uygun bulunmuştur. Bu eğitim KOSGEB Yeni Girişimci Desteği’ne başvurmak isteyen girişimciler için ön şarttır. Dersten başarıyla geçen tüm öğrencilerimize Bölümümüz tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi düzenlenecek ve isimleri KOSGEB İkitelli Müdürlüğü’ne bildirilecektir.

Mühendislik Fakültesi’nde Ders Saati Ücreti Karşılığında Görevlendirilecek Öğretim Elemanları için Uygulanacak İlkeler

2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’nun 31’inci maddesi uyarınca, İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik Fakültesi lisans programlarında, öğretim üyesi bulunmayan dersler veya herhangi bir dersin özel bilgi ve uzmanlık isteyen konularının eğitim-öğretim ve uygulamalarında ders saati ücreti karşılığında görevlendirilecek öğretim elemanları için uygulanacak ilkeler, “T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” de göz önüne alınarak, aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

Öğrencilerimiz IEEE Türkiye Lisans Bitirme Proje Yarışması'nda "Türkiye Birincisi" Oldu

İKÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Masum Celil Olgun, Zakir Baytar ve Kadir Metin Akpolat'ın Doç. Dr. Özgür Koray Şahingöz danışmanlığında hazırladıkları “Autonomous Lane and Vehicle Tracking using Deep Learning” isimli bitirme projesi, 15-16 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen IEEE Türkiye Lisans Bitirme Proje Yarışması'nda “Türkiye Birincisi” seçildi.

Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Doç. Dr. Özgür Koray Şahingöz'ün IEEE Türkiye Lisans Bitirme Proje Yarışması'ndaki Başarısı

İKÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Özgür Koray Şahingöz'ün yönettiği bitirme projelerinden “Autonomous Lane and Vehicle Tracking using Deep Learning” başlıklı çalışma, IEEE Türkiye Lisans Bitirme Proje Yarışması'nda finale kalan 23 projeden biri oldu. 

Başarılı çalışmaları için hocamız Doç. Dr. Şahingöz'ü ve öğrencilerimiz Masum Celil Olgun, Zakir Baytar ve Kadir Metin Akpolat'ı kutluyoruz.